Magazyn energii

ARAGO BATTERY™

Nasza oferta to szeroki zakres magazynów energii dobranych zgodnie z potrzebami klienta oraz ich pełna optymalizacja i synchronizacja z wiatami fotowoltaicznymi oraz stacjami ładowania aut i autobusów elektrycznych, tworzących cały system Arago Electromobility. Proponujemy magazyny energii kompaktowe 3-10 kWh przeznaczone dla klientów indywidualnych, średnie kompaktowe i kontenerowe magazyny energii 20-100 kWh dla firm i samorządów oraz przemysłowe kontenerowe, wolnostojące 200 kWh do 2 MWh magazyny energii dedykowane odbiorcom systemowym.

Rodzaje i przeznaczenie

Małe Magazyny Energii 2,5 kWh – 20 kWh
Kompaktowe Małe Magazyny Energii 60 kWh – 150 kWh
Kompaktowe Średnie Magazyny Energii 200 kWh – 330 kWh
Kontenerowe Średnie Magazyny Energii 400 kWh – 830 kWh
Kontenerowe Duże Magazyny Energii 750 kWh – 2000 kWh

Magazyn Energii - to akumulowanie - przechowanie energii z Twojego systemu fotowoltaicznego w celu późniejszego wykorzystania. Takie rozwiązanie gwarantuje optymalną pracę Twojej instalacji przez cała dobę, dając największy komfort, bezpieczeństwo oraz oszczędności i korzyści finansowe. Każdy klient ma indywidualne potrzeby energetyczne. Magazyn Energii (AragoBattery™) został opracowany jako system wielostopniowy – kaskadowy, który w zależności od potrzeb może być dowolnie konfigurowany.

Jak działa mały magazyn energii

Wschód słońca (Poranek) - mała produkcja energii, wysokie zapotrzebowanie na energię.

Po wschodzie słońca, moduły fotowoltaiczne dopiero zaczynają wytwarzać energię elektryczną, która nie wystarcza na pokrycie porannych potrzeb energetycznych. Magazyn Energii (AragoBattery™) wyeliminuje tę lukę ze zgromadzonej energii z poprzedniego dnia.

Słońce w zenicie (Południe) – najwyższa produkcja energii, niskie zapotrzebowanie na energię.

W ciągu dnia, moduły fotowoltaiczne produkują najwięcej energii elektrycznej. W tym czasie niestety jej zużycie jest bardzo niskie ale automatycznie akumulujemy – przechowujemy ją w Magazynie Energii (AragoBattery™).

Zachód słońca (Wieczór) – mała produkcja energii, wysokie zapotrzebowanie na energię.

Najwyższa zapotrzebowanie na energię występuje wieczorem, w momencie w którym moduły fotowoltaiczne wytwarzają jej bardzo mało. Magazyn Energii (AragoBattery™) automatycznie pokryje to zapotrzebowanie z energii wyprodukowanej w ciągu dnia.

skontaktuj się z nami

Arago Elektromobility Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 31/5
87-100 Toruń

tel. +48 734 196 992

office@aragoem.com

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij